Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Inregistreaza-te sau logheaza-te sa vezi forumul.
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Nas șochează din nou prin Nigger

In jos 
AutorMesaj
BlueMar
Admin
Admin
BlueMar


Mesaje : 182
Data de înscriere : 03/03/2008

Nas șochează din nou prin Nigger Empty
MesajSubiect: Nas șochează din nou prin Nigger   Nas șochează din nou prin Nigger Icon_minitimeLun Apr 07, 2008 11:34 pm

Nas și-a făcut un obicei de la Hip-Hop Is Dead încoace de a șoca lumea prin titlurile ce nu se ridică la același nivel cu cel al calității materialelor sale. Cu viitorul material, intitulat Nigger (rom. Negroteul), omul crează deja valuri, cu toate că lansarea oficială va avea loc abia la anul. Raperul din Queens (New York, SUA), declară pentru postul MTV că albumul este unul serios, chiar dacă poartă un nume greu de pronunțat și îndurat atât de albi, cât și de persoanele de culoare. „Nu e vorba de un atac adus albilor, e vorba despre cunoașterea și recunoașterea tuturor raselor“, spune el. Problemele rasiale pe care le-ar putea ridica denumirea materialului de față sunt datorate și din cauza perioadei în care Nigger va fi lansat, mai exact în februarie 2008, lună ce poartă denumirea de Black History Month (rom. Luna Istoriei Afro-americanilor). La pupitrul de producției, Nas îi are pe P. Diddy și Jermaine Dupri, iar lista de colaborări îi numără pe Salaam Remi, Stargate și DJ Toomp.
Sus In jos
BlueMar
Admin
Admin
BlueMar


Mesaje : 182
Data de înscriere : 03/03/2008

Nas șochează din nou prin Nigger Empty
MesajSubiect: Re: Nas șochează din nou prin Nigger   Nas șochează din nou prin Nigger Icon_minitimeLun Apr 07, 2008 11:37 pm

Cam e un atac la adresa albilor...cum sa merg eu intr un magazin de ala de a lor plin ceata cu negri si sa spun da mi nas-nigger.oare ies eu viu de acolo?chiar daca eu am vrut pur si simplu sa cumpar un album...normal ca atunci cand negrii iti spun white boy(asta insemnand ca daca esti alb maicata i avocata si tactu bancher si traiesti in suburbii si aveti venit anual de peste 250 000 de dolari)nu e deloc deloc deloc discriminare.white boy e o chestie si white e alta.prea multa drama.
Sus In jos
 
Nas șochează din nou prin Nigger
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
-
Mergi direct la: